Archiv | Zajímavosti RSS kanál pro tuto sekci

Sportovní využití na ostrově Korfu

Hledáte možnost, jak strávit aktivní dovolenou poblíž moře? Vyrazte na dovolenou na Korfu! Tento nádherný věčně zelený ostrov s tyrkysovým mořem skýtá spoustu možností, jak se sportovně vyžít a poté si odpočinout na krásných plážích. Jaké sporty není problém na Korfu provozovat při letním dovolenkování?

Turistika na Korfu

Nejjednodušší možností, jak si prohlédnout ostrov a poznat všechna jeho nádherná zákoutí, je prostřednictvím pěších túr. Pěšky můžete absolvovat kratší trasy s cílem rozhlédnout se po nádherném pobřeží tohoto ostrova, Korfu má ale jednu zajímavou specialitu. Z jihu na sever vede napříč ostrovem značená turistická stezka, která má 220 kilometrů. Pokud patříte mezi nadšené pěší turisty, můžete si svou dovolenou naplánovat jako přechod tohoto ostrova.

Sportovní využití na ostrově Korfu.   Jachtění je na prvním místě!

Cyklistika na Korfu

Kolo je jednou z nejlepších možností, jak prozkoumat všechna zákoutí tohoto nádherného ostrova. Můžete si jej za poplatek půjčit v místní půjčovně nebo si jej za příplatek přivézt z Čech. Pokud máte zájem o tuto službu, můžete se dopředu domluvit s cestovní kanceláří, která vám vše ochotně vysvětlí. Na místě za půjčení většinou zaplatíte kolem 10 €. Na kole můžete vyrazit sami po vlastní ose, případně se zúčastnit organizovaného zájezdu, ten vás ale již vyjde o něco dráž. Na kole počítejte s tím, že vás budou čekat různá stoupání a svahy, která vás na jižním sluníčku může stát dost energie. Nikdy proto nevyrážejte na výlet bez vod. Odměnou za nastoupané kilometry ale bude spousta nádherných vyhlídek po tomto zeleném ráji.

Krajina Korfu je úžasná!   Ostrov má i svou historii.

Vodní sporty na Korfu

K plážím a letním atrakcím neodmyslitelně patří vodní radovánky. Různé vodní sporty nabízejí nesčetné stánky na téměř každé pláži na Korfu. Můžeme vám ale doporučit, na která místa se vydat, chcete-li vyzkoušet konkrétní aktivitu. Pokud se chystáte vyzkoušet na Korfu vodní lyže, můžete vyrazit do zátoky Dassiou nebo Kontokali. Windsurfing nebo katamarány vyzkoušejte ideálně na západní pobřeží Korfu poblíž letovisek Paleokastritsa, Agios Georgios nebo Ermones. Poblíž hlavního města Kerkyra si můžete také pronajmout jachtu i s kapitánek.

Kumquat – trpasličí pomeranč

Kumquat (latinsky Fortunella) je druh citrusové ovoce, které se podobá miniaturním pomerančům. Tento polodlouhý trpasličí pomeranč produkuje jedny z nejmenších citrusových plodů o délce pouhé 2 – 4 centimetry. Celý plod, tedy nejen dužina ale i slupka jsou oranžové a jedlé. Pochází z Východní Asie a Jižní Číny, kde jsou známy již od 12. století.

Rostlina Kumquat je stálezelený keř nebo malý stromek dorůstající maximálně do výšky 3 metrů. Rostlina má krásné sytě zelené listy.

Plody mají výrazné aroma, díky kterému mají velké uplatnění v gastronomii. Nejčastěji se používají při pečení masa (v takovém případě se půlí nebo čtvrtí). Stejně tak je možné je konzumovat i čerstvé a to včetně poměrně sladké slupky. Stačí plody omýt a odstranit stopku. Samozřejmě je potřeba dávat pozor i na zralost, jinak můžou být plody i nahořklé. Hodně často jsou plody kumquatu používány také k ozdobě koktejlů a jiných nápojů.

(Pokračování textu…)