Led 21

Pláž a obec Skala

do Města

Skala je malá přímořská osada na západním břehu Korfu. Z hlavního města Kerkyry je to sem skoro co by kamenem dohodil a to pouhých 15 kilometrů. Skala je jméno malé obce, která je roztroušena asi kilometr podél pobřeží. Kromě toho je ale Skala název stejnojmenné pláže, která k obci přiléhá. Nečekejte žádné rušné letovisko, protože zde trvale žije jenom kolem 184 obyvatel.

Pláž a obec Skala na Korfu.    Obec je rozházená po okolních svazích.

Obec má poštovní směrovací číslo 49 084 a jeho telefonní přístupový kód je 3.026.610, což jsou v dnešní době spíš jenom zajímavosti. Nejbližším větším městečkem je vnitrozemské Agios Mattheos, vzdálené asi 2 kilometry od Skaly. Obě obce spojuje kvalitní, i když klikatá a úzká asfaltová silnice.

Ve Skale se nachází hned několik převážně menších hotelů s velmi příjemnou atmosférou. Jsou to například: Paramonas Hotel, Villa Blue View, Maison Meliti Chalikounas, Maison Meliti and Archontiko Loukis. Ať už se ubytujete v kterémkoliv z nich, tak vás čeká opravdu krásná dovolená. Z dalších služeb se ve Skale nabízí ještě půjčovna aut.

Západ Slunce je ve Skale opravdovým zážitkem.    Pravá řecká pohoda v jedné z místních taveren.

V obci je také pár příjemných restaurací a taveren, které se specializují hlavně na řeckou kuchyni. Z nich vám můžeme doporučit: Niki’s Restaurant, Sea Breeze Restaurant a Cafe Angela. Kromě toho se zde najde i pár menších obchůdků.

Pláž ve Skale nabízí jemný našedlý písek. Pláž je úzká ale velmi dlouhá. Na mnoha místech se nacházejí i velké kameny a skály, které jsou rájem pro mořský život. Autem nebo skútrem se dostanete přímo k vodě, kde také není problém zaparkovat.

Napiš komentář