Dub 22

Pagoi v Agios Georgios

do Města

Pagoi je menší vesnice v severozápadní části ostrova Korfu. Od hlavního města Kerkyry je vzdálené vzdušnou čarou 25 kilometrů. Jedná se o skutečně malou vesnici, která administrativně náleží pod rovněž nevelkou obec Agios Georgios. Trvale zde žije kolem šesti stovek lidí v létě se ale tento počet mnohonásobně navyšuje o zahraniční turisty.

  

Obec je velmi roztahaná po celém pobřeží a vnitrozemí. Administrativně jí tak vlastně tvoří hned několik vesnic, které k sobě těsněji či volněji přiléhají. Jedná se tedy například kromě hlavní a největší vesnice Pagoi (kolem 400 obyvatel) o Prinylas, Vatonies a Agios Georgios Pagon. První tři vesnice se nacházejí ve vnitrozemní a jsou vzdálené kolem 2 kilometrů od moře.


  

Z hlediska turistika je tak asi nejzajímavější Agios Georgios Pagon a také Agios Georgios Armenadon. Což jsou dvě vesničky přímo u moře v zátoce Afiona. Právě sem na zdejší písčito-oblázkovou pláž zamíří určitě zdaleka nejvíce turistů. Jsou zde hotely, taverny a dokonce i plážová promenáda.

  

Napiš komentář