O webu

Vítáme vás na stránce Corfu.cz. Jak už vám název dává najevo, tak se tyto stránky věnují jednomu z nejhezčích a nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů Corfu – Korfu.

Korfu se nachází u západního pobřeží Řecka na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Jedná se o nejsevernější a největší ostrov ze skupiny takzvaných Jónský ostrovů. Rozloha ostrova je 592 kilometrů čtverečních, což je stejná plocha jakou zaujímá hlavní město Praha. Délka ostrova je téměř 60 kilometrů. Šířka ostrova ale velmi kolísá, na severu je to asi 25 kilometrů, ve střední části třeba jen 5 kilometrů.

Na Korfu trvale žije 107 879 obyvatel z toho v hlavním městě Kerkyře 35.000. Ostatně Kerkyra je také původní řecký název pro celý ostrov.

Korfu je považováno za jeden z nejzelenějších řeckých ostrovů. Příhodné proudění vzduchu sem přináší spoustu vláhy, díky které se zde daří mnoha rostlinám. Od mnoha druhů květin až po nezbytné olivovníky. Těch je mimochodem na ostrově zasázeno kolem 5 milionů stromků.

Ostrov má desítky kilometrů nádherných pláží, na kterých můžete spokojeně lenošit. Ale i nádherné památky, například v hlavním městě Kerkyře nebo nedaleký palác Achilleon císařovny Sisi.

Ostrov Korfu je zkrátka místo, kde se dá strávit opravdu nádherná a nezapomenutelná dovolená. S jejím plánováním vám snad pomůžou i tyto stránky!

Příjemné čtení přeje

Vláďa Šubr