Dub 17

Městečko Sidari a Průliv lásky

do Města

Sidari je malé přímořské letovisko, které se nachází na samém severu ostrova Korfu. Je to vlastně malá vesnička, která má pouhých 386 stálých obyvatel, v letní sezóně se ale mění na pulzující městečko plné života. Návštěvníky sem lákají hlavně nádherné písčité pláže kolem mělké zátoky Ormos Sidari a také velmi zajímavé skalní útvary, o kterých vám ještě povíme blíže. Sidari má svůj vlastní velmi malý přístav, nebo spíše přístavní molo a celkově jde o místo se zvláštní atmosférou.

Krásné pláže v Sidari    Letní pohoda v Sidari

Historie města

Sidari je malá vesnice, která se může pyšnit tím, že je jednou z prvních osad na ostrově Korfu. V Sidari totiž najdete mezolitické pozůstatky z doby kolem roku 7000 před naším letopočtem. Dlouho dobu však vesnice Sidari byla na okraji zájmu. Sidari začala být populární teprve v osmdesátých letech minulého století. Od té doby zde začínají přijíždět turisté z celého světa a začínají se zde stavět luxusní hotely a apartmány. V současné době najde v Sidari až 14 000 lidí ubytování.

Lodě kotvící v zátoce u Sidari    Náměstí v Sidari

Součastná podoba

Sidari je malé příjemné přímořské letovisko, které leží 31 kilometrů severozápadně od města Korfu. V současné době se jedná o živé přímořské letovisko, které je v létě přeplněné turisty z celého světa.

Největším lákadlem Sidari jsou samozřejmě krásné pláže, které jsou rozděleny do tří částí. Pro děti a méně zkušené plavce doporučujeme navštívit hlavní pláž, neboť mořská voda u této pláže je velmi klidná. Hlavní pláž má rovněž Modrou vlajku, která garantuje vysokou úroveň služeb a čistoty. Na pláži je celá řada vodních atrakcí a půjčoven. Půjčit si zde může šlapací kola, vodní lyže nebo loďky.

Uličky v Sidari    V létě je tu opravdu rušno

V centru Sidari je celá řada skvělých a velmi chutných restaurací a taveren. Vybrat si můžete z italské, mexické, řecké nebo indické kuchyně. V centru města taktéž najdete celou řadu obchodů, krámků a butiků, které jsou otevřeny pozdě do noci.

Typická ulička vesničky Sidari    Noční Sidari na Korfu

Zajímavosti města

V Sidari jsou nádherné nejenom písečné pláže, ale také podivuhodné skalní útvary. Zdejší skalní útvary jsou natolik bizarní a zvláštní, že mnoho turistů zde jezdí především kvůli těmto neobvyklým vápencovým skalám. V minulosti totiž eroze ve vápenci doslova vykouzlila velké množství jeskyň a podzemních chodeb. Mezi nejslavnější místa patří takzvaný Průliv lásky, který najdete mezi dvěma skalisky směrem na západ od letoviska Sidari. O tomto průlivu koluje legenda, která říká, že dvojice, která statečně proplave Průlivem Lásky, se nikdy od sebe neodloučí. Jestli je legenda skutečně pravdivá, můžete si vyzkoušet sami, pokud si do Sidari zajedete na krásnou dovolenou.

Průliv lásky v Sidari    Nádherné skály v okolí Sidari

Panorama města Sidari a jeho skal

1 Odpověď na “Městečko Sidari a Průliv lásky”

  1. Napsal