Bře 02

Letovisko Kato Agios Markos na Korfu

do Města

Kato Agios Markos je vesnice spadající pod Feakes na východním pobřeží Korfu. Městečko se nachází cca 12 kilometrů na sever od hlavního města Korfu. Centrum obce je situováno v kopcích asi půl kilometru od moře. Kolem moře se pak táhne hustá síť hotelů a apartmánů. Vlastně ani není vidět, kde začínají a končí. Toto osídlení spadá nejenom pod vesnici Kato Agios Markos, ale i okolní Pirgi a Ipsos.

Letovisko Kato Agios Markos.    Krásy letoviska Letovisko Kato Agios Markos na Korfu.

Letovisko Kato Agios Markos se nachází v asi 1,7 kilometru dlouhém zálivu „Ipsa bay”. Je to velmi oblíbené turistické letovisko zasazené do malebné kopcovité krajiny. Jenom kousek směrem na sever se zdvíhají nejvyšší vrcholky ostrova v čele s horou Mount Pantokrator (906 metrů). Z ostrova je dohled i na pevninu, kterou prochází hranice mezi Řeckem a Albánií. Zdejší panoramata jsou opravdu úžasná.

Pláže v zálivu Ipsa.    Kolem je spousta útulných taveren.

Pláž v Ipsa Bay a tedy i Kato Agios Markos je oblázková. Je poměrně úzká, většinou má jenom kolem 20 metrů šířky. Blízko je také malý přístav pro osobní čluny a několik krátkých mol, po kterých je ale příjemná procházka. Pláž od zbytku vesnice odděluje hlavní silnice, která však není moc rušná. Na druhé straně se nachází malé obchůdky a příjemné taverny.

V samotné obci se nachází několik oblíbených hotelů a apartmánových domů jako například Corfu‘ Dream Village, Valentino Corfu, Errika, Corfu Dream Fani nebo Paradiso Agios Markos.

Aigos Markos ráno.    Zdejší pláže jsou krásné.

Krajina Korfu je opravdu krásná.

Blízko se nachází nejvyšší vrcholy Korfu.    Celkový pohled na vesnici Kato Agios Markos.

Letecký pohled na letovisko.

Napiš komentář