Pro 22

Kassiopi

do Města

Kassiopi je malé pobřežní městečko na severním pobřeží Korfu. Bydlí zde přesně 1153 obyvatel. Administrativně obec patří pod také nevelké vnitrozemské město Kassopaia. Městečko se nachází na malém poloostrově a je obklopeno dvěmi zátokami. Na té západní je krásné městská písčito-oblázková pláž. Východní zátoka zase slouží jako přírodní přístav.

  

Město má bohatou historii a traduje se, že bylo založeno už v 3. století před naším letopočtem a to králem Pyrrhusem, který vládl v Epirusu. Za časů Římské říše sem údajně zavítala celá řada významných císařů, například včetně Nera. Kousek za městem stojí zbytky byzantského hradu. Ten byl dále opevněn a rozšířen Benátčany, aby ho při obležení v 16. století zničili osmanští Turci. Dnes je hrad v troskách.

  

Dnešní Kassiopi je krásné ale rušné letovisko. Je zde spousta barů, restaurací, kaváren. Samozřejmostí jsou prvotřídní služby pro turisty z kterých městečko žije. Pokud chcete, tak si zde můžete pronajmout loď a to ať už na den nebo třeba na týden.

  

 

Tags:

Napiš komentář